PREMIUM ADVERTISING SPACE

PREMIUM ADVERTISING SPACE

PREMIUM ADVERTISING SPACE

Time Venue Race Selection Jockey Last 3 Starts Result Win/Place
10:45 HASTINGS (NZ) 1 10 – STELLA NOIRE D.MANSOUR X43
11:06 EAGLE FARM 1 1 – CONQUERING JUDAS J.GUTHMAN (A) 21
11:20 HASTINGS (NZ) 2 4 – ELENVENTH HOUR J.PARKES
12:24 NEWCASTLE 1 4 – CLEVERLEY R.THOMPSON 8X3
12:28 GOLD COAST 1 2 – BOOM CHICKA BOOM (BEST BET) L.DITTMAN 292 WINNER $1.60 / $1.10
12:48 EAGLE FARM 4 14 - SPIN L.CASSIDY 835 WINNER $2.70 / $1.60
12:49 RICCARTON (NZ) 6 1 – SIGNIFY B.HONG (A) 201
13:15 RANDWICK 4 1 – KIAMICHI H.BOWMAN 113
13:28 ROCKHAMPTON 2 8 – YASHODA R.WIGGINS 23X
13:34 NEWCASTLE 3 6 – ABLE FUN L.MAGGORIAN 6X3
13:46 ARARAT 2 11 - CELABITOFKANDI B.EGAN 0X2 3RD / $1.20
13:50 RANDWICK 5 11 – AVANTAGE O.BOSSON 1X1 3RD / $1.90
13:54 ASCOT 1 1 – PRETTY STYLE J.WHITING 11 2ND / $1.60
14:05 CAULFIELD 4 3 – STEEL PRINCE M.POY (A) X11 WINNER $1.80 / $1.20
14:25 RANDWICK 6 1 – VERRY ELLEEGANT J.MCDONALD 211 WINNER $2.00 / $1.30
14:41 GOULBURN 3 4 – REASON TO SMILE C.GRAVENER (A) 766
14:43 ROCKHAMPTON 4 2 – THE TAX ACCOUNTANT J.STANLEY 133
15:05 RANDWICK 7 7 – WINX H.BOWMAN 111 WINNER $1.04 / $1.04
15:14 ASCOT 3 2 – NEW AGE W.PIKE 120 WINNER $4.80 / $2.00
15:17 LISMORE 4 1 – SER SER SHON E.ATKINSON (A) 321 WINNER $5.50 / $2.30
15:22 EAGLE FARM 8 7 – FROM WITHIN J.LLOYD 302 WINNER $3.00 / $1.60
15:28 ROCKHAMPTON 5 3 – BOLD XAVVI R.WIGGINS 451 2ND / $1.20
15:30 CAULFIELD 6 4 – SACCHARO J.CHILDS X33
15:38 GOLD COAST 6 3 – HOME SCENE L.DITTMAN 432
15:40 ALICE SPRINGS 4 4 – DOWNHEARTED B.DAVIS 50X 2ND / $2.10
16:14 NEWCASTLE 7 1 – DYLAN’S LUCK L.DAY (A) 777 2ND / $2.10
16:30 RANDWICK 9 1 – ALIZEE H.BOWMAN 130
17:04 ALICE SPRINGS 6 11 – SAVATOXL L.CROW (A) 111 WINNER $1.60 / $1.04
17:14 ASCOT 6 2 – MAGICAL CHARM W.PIKE 430

Time Venue Race Selection Jockey Last 3 Starts Result Win/Place
9:40 ROTORUA (NZ) 1 1 – THOMAS AQUINAS J.RIDDELL 452 2ND / $1.30
10:15 ROTORUA (NZ) 2 1 - MARBUZET R.ELLIOT 242
13:00 WANGARATTA 1 2 – STORMING ECLIPSE B.MCDOUGALL (A) 4 2ND / $1.30
13:05 ROTORUA (NZ) 7 7 - CRAFTYAFFAIR M.CAMERON X23
13:25 PORT MACQUARIE 2 2 – SNITZEL REIGN L.ROLLS 9X2 WINNER $2.20 / $1.30
13:32 ROCKHAMPTON 2 8 – BOLD EXPECTATIONS R.WIGGINS 2 WINNER $3.60 / $1.40
13:43 ORANGE 2 3 – SOLDIER OF LOVE C.LEVER 112 2ND / $1.04
14:17 ROTORUA (NZ) 9 7 – WITCHERY O.BOSSON 624 3RD / $1.50
14:18 ORANGE 3 3 – ZABEEL’S CHOICE C.LEVER 7X8 WINNER $5.20 / $1.80
14:35 PORT MACQUARIE 4 2 – NERETVA B.LOOKER 142
14:42 ROCKHAMPTON 4 4 - KINGS COUNTY (BESTBET) J.STANLEY 542 WINNER $6.70 / $2.20
14:47 ROTORUA (NZ) 10 6 – CHOULEE T.YANADIDA (A) 323
15:41 ALBANY 1 5 – SORAMIMI D.STAECK 322 2ND / $1.30
16:30 WANGARATTA 7 6 – ME CABO B.EGAN X24 3RD / $2.10
16:38 ORANGE 7 1 – LETTER TO JULIETTE M.CAHILL 062 WINNER $3.40 / $1.50
16:55 PORT MACQUARIE 8 2 – CHILLY CHA CHA S.CLENTON (A) X80
17:13 ORANGE 8 2 – BAAED C.LEVER 135 2ND / $1.70

Time Venue Race Selection Jockey Last 3 Starts Result Win/Place
11:12 WINGATUI (NZ) 3 3 – HOMBRE R.HANNAM 204 2ND / $1.04
12:50 WYONG 1 6 – FURLANA C.REITH 422
13:10 GATTON 1 2 – FIONNLAGH N.KEAL (A) 624
13:25 WYONG 2 7 – ALAM MO NA B.AVDULLA 32 2nd / $1.30
14:00 KYNETON 2 8 – POLISHED DIAMOND Z.SPAIN 27X 2ND / $1.60
14:40 WYONG 4 1 – PRETORIUS G.SCHOFIELD 93 3RD / $1.30
15:15 WYONG 5 5 – LOVESEAT J.PARR 215 2ND / $1.60
15:22 BUNBURY 1 6 – OVERTHRONE L.WARWICK 333 LATE SCRATCHING
15:50 WYONG 6 3 – BONDI BOY K.LATHAM X51 3RD / $1.20
15:57 BUNBURY 2 9 – SULPHER CRESTED (B/BET W.PIKE 423 3RD / $1.04
16:10 GATTON 6 2 – GRATSIE L.TILLEY X01
16:25 WYONG 7 6 – BE MINDFUL L.MAGORRIAN 117 WINNER $10.90 / $2.90
16:34 BUNBURY 3 4 – LOOKOUT S.PARNHAM 256 WINNER $1.60 / $1.30
17:05 WYONG 8 1 – TRUMBULL J.COLLETT 4X1 WINNER $1.80 / $1.10
17:12 BUNBURY 4 7 – CINNAMON RUN W.PIKE X42