PREMIUM ADVERTISING SPACE

PREMIUM ADVERTISING SPACE

PREMIUM ADVERTISING SPACE

Time Venue Race Selection Jockey Last 3 Starts Result Win/Place
10:47 WAIPUKURAU (NZ) 1 7 – HEIRLOOM H.ANDREW (A) 462 2ND / $1.30
13:15 HAWKESBURY 1 6 – RECORDING TO WIN (BEST BET) M.BELL 8X2 2ND MONEY BACK
14:00 DONALD 2 13 – TANTIVY C.NEWITT 6X3
14:17 WAIPUKURAU (NZ) 7 1 – LORD HIGH SPIRIT C.GRYLLS 324
14:30 DONALD 3 9 – FORT KNOX C.NEWITT 9X4
14:34 ROCKHAMPTON 1 2 – BLUEY’S READY R.WIGGINS 4X1
14:45 NARROMINE 3 3 – CASZAR G.RYAN 341
14:52 WAIPUKURAU (NZ) 8 1 – HOCICO BLANCO L.ALLPRESS 7X2 WINNER $2.20 / $1.30
15:00 DONALD 4 12 – ANGOLA MISS H.COFFEY 542 WINNER $6.50 / $2.00
15:05 HAWKESBURY 4 7 – IMPURITY J.COLLETT 522 2ND / $1.70
15:25 NARROMINE 4 7 – FINAL CROWN R.JONES (A) X21 3RD / $1.60
15:40 HAWKESBURY 5 8 – CLIFF’S CHOICE T.BERRY 022 WINNER $3.40 / $1.30
15:50 ROCKHAMPTON 3 2 – RISE TO FAME J.STANLEY 012
16:20 HAWKESBURY 6 7 – ACHONDRITE C.BROWN 25 2ND / $1.30
16:30 DONALD 7 6 – TYPHOOMERANG L.MEECH 517 2ND / $1.90
16:47 BUNBURY 1 2 – EMBASSY SQUARE R.HILL 303
17:00 DONALD 8 3 – ENTOURAGE L.MEECH 361
17:05 ROCKHAMPTON 5 1 – BOLD SHOT R.WIGGINS 6X1
17:27 BUNBURY 2 5 – WAR ANTHEM J.WHITING 223 3RD / $1.10

Time Venue Race Selection Jockey Last 3 Starts Result Win/Place
10:40 MATAMATA (NZ) 1 8 – ACACIA D.MANSOUR X22
11:15 MATAMATA (NZ) 2 1 – HONFLEUR L.INNES 222
12:30 SEYMOUR 2 6 – MISS TROUBLE MAKER N.BERIMAN 2 WINNER $2.50 / $1.10
13:00 SEYMOUR 3 6 – MISS MATILDA J.NOONAN 222 WINNER $3.50 / $1.40
13:30 SEYMOUR 4 7 – QUEEN GUINEVERE D.THORTON 234 WINNER $3.10 / $1.40
14:10 STRATHALBYN 2 2 – RUN FOR SUCCESS J.HUXTABLE (A) 422
14:15 WARWICK FARM 3 3 – BUBBLES’N’TROUBLE J.MCDONALD X82
14:30 SEYMOUR 6 5 – MARY’S PRIDE L.MEECH 251
15:00 SEYMOUR 7 3 – CAPANNELLO B.PARK 682
15:07 TOOWOOMBA 1 1 – ADAMDEEANT M.MCGILLIVRAY 2 2ND / $1.90
15:30 SEYMOUR 8 8 – RAY’S DREAM J.MOTT 432 WINNER $2.60 / $1.20
15:40 STRATHALBYN 5 10 – ANJAH R.CLARK (A) 3
16:05 WARWICK FARM 6 12 – SEGALAS J.MCDONALD X43 2ND / $1.90
16:10 STRATHALBYN 6 2 – SANIMA STAR R.CLARK (A) X81 WINNER $2.20 / $1.10
16:30 SANDOWN 4 10 – DIAMOND EFFORT (B/B) J.KAH X21 WINNER $1.50 / $1.04
16:35 DARWIN 3 3 – PATRIOT DAY K.GLADWIN 6X3 2ND / $1.00
16:52 ASCOT 1 3 – SHUWISH W.PIKE 511 WINNER $2.40 / $1.30
17:55 DARWIN 5 1 – ROSHERVILLE C.SPRY 133 WINNER $2.00 / $1.30

Time Venue Race Selection Jockey Last 3 Starts Result Win/Place
13:15 COFFS HARBOUR 1 2 – DARK COMEDY R.SPOKES 22X
13:30 GEELONG 1 7 – LORD LENNOX L.MOTT X34 WINNER $1.40 / $1.04
13:50 COFFS HARBOUR 2 1 – GALWAY M.BENNETT X43 WINNER $2.60 / $1.20
14:00 GEELONG 2 9 – TAXI (BEST BET) M.WALKER 442 WINNER $5.00 / $1.60
14:25 COFFS HARBOUR 3 2 – MISTER SMARTEE P.GRAHAM 462 3RD / $1.50
15:00 GEELONG 4 2 – REINVIGORATE C.WILLIAMS 31
15:30 GEELONG 5 3 – MALISEET Z.SPAIN (A) X12 2ND / $2.10
17:30 COFFS HARBOUR 8 9 – NICCONI LASS C.GRAHAM (A) X21 3RD / $1.50