PREMIUM ADVERTISING SPACE

PREMIUM ADVERTISING SPACE

PREMIUM ADVERTISING SPACE

Time Venue Race Selection Jockey Last 3 Starts Result Win/Place
10:04 GORE (NZ) 1 9 – SPRING BLOSSOM J.LAKING 328 WINNER $2.00 / $1.04
11:47 GORE (NZ) 4 1 – PORT STEPHENS D.BOTHAMLEY 36
13:00 CANBERRA 1 2 – PROMESA H.BOWMAN 2
13:05 ECHUCA 1 11 – VESCIO J.MOTT X46 3RD / s1.40
13:20 TAMWORTH 2 1 – GALINA G.BUCKLEY 354
13:55 TAMWORTH 3 10 – ALIFEROUS A.GIBBONS 546 WINNER $1.80 / $1.40
14:10 CANBERRA 3 2 – SHE KNOWS H.BOWMAN X53
14:15 ECHUCA 3 1 – MRS O’MALLEY L.CURRIE 3X1
14:20 SUNSHINE COAST 1 3 – PEPPI LA FEW R.WIGGINS 210 WINNER $2.10 / $1.40
14:45 CANBERRA 4 1 – YULONG JANUARY H.BOWMAN 6X3
14:57 SUNSHINE COAST 2 8 – HINANO T.HARRISON 755
15:05 CLARE 4 1 – TWICE FORGOTTEN G.LO (A) 5X1
15:11 TAMWORTH 5 3 – BURNING CROWN G.RYAN 3X4 3RD / $1.10
15:30 ECHUCA 5 3 – CAPANNELLO (BEST BET) M.ALLEN X68 2ND / $2.30
16:00 BUNBURY 1 1 – LOOKOUT C.PARNHAM 2X2 2ND / $1.04
16:10 ECHUCA 6 7 – MIRETTE J.CHILDS 0X1 WINNER $2.10 / $1.30
17:15 STONY CREEK 8 1 – FULLY MAXED D.STACKHOUSE 210

Time Venue Race Selection Jockey Last 3 Starts Result Win/Place
11:30 TRENTHAM (NZ) 2 1 - CURVE T.MOSELEY 3 2ND / $2.00
12:15 FLEMINGTON 1 5 - MALAHAT H.BOWMAN 421
12:30 RANDWICK 1 6 – SWEET SCANDAL J.FORD 115
12:50 FLEMINGTON 2 7 – GREYWORM D.DUNN X12 2ND / $1.20
13:06 EDENHOPE 1 5 – DOUREKN D.BATES 2
13:17 EAGLE FARM 1 2 – SIZZLING BABE L.TILLEY 143 WINNER $2.40 / $1.90
13:21 COROWA 1 1 – JESTER ANGEL B.MACDOUGALL (A) 115 WINNER $2.20 / $1.10
13:35 ELLERSLIE 6 3 – RIKKI TIKKI TAVI S.COLLETT 495 2ND / $2.40
13:49 DALBY 1 6 – DISTRICT K.YOSHIDA 7X4
14:15 ELLERSLIE (NZ) 7 1 – YOURDEEL O.BOSSON 231 WINNER $1.70 / $1.20
14:16 MORPHETVILLE 2 3 – ROSE TIARA Z.SPAIN (A) 1
14:21 EDENHOPE 3 6 – MADAM RUBY N.PUNCH (A) 290
14:25 RANDWICK 4 2 – TIME TO REIGN J.COLLETT X41
14:36 COROWA 3 2 – STRYKE A STAR R.BENSLEY 18X
14:48 GOLD COAST 3 5 – THE GREAT BOOMBINO A.FANCOURT 410
14:51 MORPHETVILLE 3 7 – CHARMIST J.HOLDER 232
15:02 DALBY 3 1 – SPIRIT’S CHOICE H.PHILLIPS (A) 811 WINNER $1.40 / $1.10
15:07 EAGLE FARM 4 12 – SHALWA J.LLOYD X14
15:19 NEWCASTLE 4 4 – GREAT DANGER A.GIBBONS 122
15:22 TOOWONG 3 8 - MESSIKA R.PEARSON (A)` 457 2ND / $1.80
15:26 MORPHETVILLE 4 2 – ROCKARRAL J.HOLDER 811 WINNER $1.80 / $1.20
15:39 ASCOT 1 10 – SLICED BREAD J.BROWN 166
16:00 FLEMINGTON 7 1 – ANGELIC RULER D.LANE 312 3RD / $1.40
16:10 ELLERSLIE (NZ) 10 10 – VEE CECE T.YANAGIDA (A) 166
16:24 ASCOT 2 1 – SAMIZDAT J.NOSKE 1X1 3RD / $1.10
17:02 DALBY 6 2 – PUBLISHING POWER B.APPO 134 WINNER $1.80 / $1.20
17:24 NEWCASTLE 7 2 – ARCHEDEMUS (B/BET) C.LEVER X11 WINNER $1.60 / $1.30
17:42 DALBY 7 1 – WINE BARREL N.KEAL (A) 117 3RD / $1.10
17:49 ALICE SPRINGS 4 1 – ALLSPICE W.KERFORD 119
18:05 NEWCASTLE 8 11 – THINK FREE A.GIBBONS 1X1 WINNER $2.30 / $1.30

Time Venue Race Selection Jockey Last 3 Starts Result Win/Place
11:37 OTAKI (NZ) 3 7 – SENOR MOSS T.THORTON 934
13:30 ARARAT 1 7 – HAVASHOUT D.YENDALL 23X 2ND / $1.80 BET365
13:35 SAPPHIRE COAST 2 6 – BANJA LUKA P.SCORSE (A) 234 WINNER $3.10 / $1.40
13:50 NEWCASTLE 1 2 – DUNBRODY POWER B.SHINN 243 2ND / $1.40
14:00 ARARAT 2 7 – ENTOURAGE (B/BEST) L.MEECH 336 WINNER $3.20 / $1.20
14:25 NEWCASTLE 2 5 – WATCHING T.BERRY 5X4 2ND / $2.10
15:00 ARARAT 4 7 – BLAME RODNEY D.BATES 237 3RD / $1.50
15:05 NEWCASTLE 3 6 – DIAMOND STAR HALO T.CLARK 1X5
15:12 IPSWICH 2 6 – LOLA’S DIAMOND G.COLLESS 241 ABANDONED ABANDONED
16:05 SAPPHIRE COAST 6 3 – EOKALIO B.OWEN (A) 351
16:30 ARARAT 7 2 – CURRA KID J.EATON (A) 113
16:40 SAPPHIRE COAST 7 6 – ACTION SHALE B.OWEN (A) 525
17:35 NEWCASTLE 7 4 – SAVATIANO B.SHINN 3X3 2ND / $1.40