PREMIUM ADVERTISING SPACE

PREMIUM ADVERTISING SPACE

PREMIUM ADVERTISING SPACE

Time Venue Race Selection Jockey Last 3 Starts Result Win/Place
11:09 NEW PLYMOUTH (NZ) 2 3 – AKERRA H.SCHOFER (A) 22X WINNER $2.26 / $1.36
12:10 MORNINGTON 1 4 – VELLASPRIDE D.OLIVER 202 2ND / $1.59
12:49 KEMBLA GRANGE 1 6 – LOVESEAT J.PENZA X23 WINNER $3.60 / $1.36
12:53 GOLD COAST 1 4 – AMERICAN CROWN A.THOMSON (A) 6X2
13:14 ELLERSLIE (NZ) 5 6 – ONE KOTUKUSTREET M.HASHEZUMI (A) 5X1 3RD / $2.30
13:20 MORNINGTON 3 2 – ARTIC SHOCK B.MELHAM X21 2ND / $1.30
13:24 KEMBLA GRANGE 2 2 – PROSPERPO B.SPRIGGS 322 2ND / $1.62
13:55 MORNINGTON 4 2 – FIRSTCLASS DREAMER B.MELHAM 122
13:59 KEMBLA GRANGE 3 1 – VIENNA RAIN W.COSTIN 3 WINNER $1.71 / $1.22
14:07 MORPHETVILLE 2 1 – CHAROSSA J.HOLDER 262 WINNER $1.64 / $1.06
14:23 DOOMBEN 5 4 – THE AVENGER M.CAHILL 712 2ND / $1.79
14:30 MORNINGTON 5 2 – TOO GOOD TOO HARD L.HOLDEN 241 WINNER $2.68/ $1.36
14:58 DOOMBEN 6 1 – GEM OF SCOTLAND B.NOTHDURFT (A) 6X1 2ND / $1.30
15:05 MORNINGTON 6 3 – JUMBO OZAKI J.ALLEN X32 3RD / $1.17
15:30 BELMONT 3 1 - SOME SORT (BEST BET) J.MCNAUGHT (A) 7X2
15:45 MORNINGTON 7 5 – NAVAL WARFARE M.WALKER 043
15:53 GOLD COAST 6 10 – ALIGNMENT A.THOMPSON 2 LATE SCRATCHING
15:57 MORPHETVILLE 5 4 – GOING GAGA S.CAHILL 633
16:05 ROSEHILL 7 2 – BIVOUAC H.BOWMAN 121 WINNER $2.80 / $1.37
16:45 ROSEHILL 8 4 – QUICK THINKER D.LANE 1X1 3RD / $1.57
16:50 BELMONT 5 4 – COCKNEY CREW P.HALL 2X1 2ND / $1.68
17:05 TOOWOOMBA 1 3 – ARCHER’S TREASURE N.TOMIZAWA 103 WINNER $3.80 / $1.65
17:09 KEMBLA GRANGE 8 11 – BLESK J.PENZA 1 3RD / $1.31
17:13 GOLD COAST 8 5 – LASHONI D.GRIFFIN X53 3RD / $1.57
17:30 BELMONT 6 1 – DECEPTION GAME J.MCNAUGHT (A) 842

Time Venue Race Selection Jockey Last 3 Starts Result Win/Place
12:30 BENALLA 2 1 – BELL’S INNOCENT B.MCDOUGALL (A) 83
13:15 SCONE 1 14 – SNIPER EXCELS A.MORGAN 4X3 WINNER $5.70 / $1.96
13:26 GORE (NZ) 6 1 – VICE MARSHALL S.TOOLOOA (A) 452
13:50 SCONE 2 8 – DREAMING OF GOLD B.LOOKER 22 LATE SCRATCHING
13:57 CAIRNS 1 2 - ORIENTAL GIRL (BEST BET) W.D'AVILA 7X1 2ND / $1.15
14:01 GORE (NZ) 7 3 – NOMEN LUDI T.MOSELEY 531 2ND / $1.70
14:08 GOULBURN 3 6 – FIGHT THE KNEAD J.COLLETT 41
14:25 SCONE 3 4 – SALSA DREAMING A.GIBBONS 222 WINNER $5.70 / $2.12
14:32 CAIRNS 2 5 – CHAPEL ROAD N.DAY 131 WINNER $1.87 / $1.36
14:50 BENALLA 6 10 – WALTONIA B.RAWILLER 457
16:00 BENALLA 8 5 – BLUE TYCOON M.HARLEY 071
16:18 CAIRNS 5 1 – LORD ARCHER W.D'AVILLA 533 2ND / $1.49
16:28 GOULBURN 7 3 – GALAHAD’S QUEST C.LEVER X11 WINNER $5.10 / $2.12
16:45 SCONE 7 6 – WITHOUT CONVICTION A.BULLOCK 511 WINNER $4.70/ $1.91
16:53 CAIRNS 6 3 – RIEL REWARD N.DAY 9X2 WINNER $1.80 / $1.20

Time Venue Race Selection Jockey Last 3 Starts Result Win/Place
13:30 BENDIGO 1 7 – ROYALTY L.CURRIE 2 WINNER $3.50 / $1.50
13:43 OTAKI (NZ) 6 1 – GREYSTONE D.TURNER X24 3RD / $1.14
13:55 HAWKESBURY 2 5 – FOXY ROCKET K.FUJII 262 2ND / $1.37
14:00 BENDIGO 2 6 - BALAABEL L.CURRIE 4X6 2ND / $1.33
14:30 BENDIGO 3 8 – FRANKIE BLUE EYES D.LANE 623
14:50 DALBY 3 1 – CANNIZZARO Y.LEWIS (A) 215 WINNER $6.60 / $2.26
15:30 BENDIGO 5 2 – QUEEN LEONARA B.PREBBLE 732 WINNER $2.72 / $1.32
15:45 HAWKESBURY 5 4 – BOTTEGA J.PARR 1 WINNER $1.60 / $1.10
16:05 DALBY 5 3 – THE BIG HOUSE N.THOMAS 225 WINNER $1.70/$1.30
16:55 HAWKESBURY 7 8 – DEFERENCE J.PARR 217 2ND / $1.14
17:00 BENDIGO 8 11 – AEROZOOM D.LANE 8X1 WINNER $2.44 / $1.57
17:30 HAWKESBURY 8 5 – SAKURA T.BERRY 4X3 2ND / $1.46