Time Venue Race Selection Jockey Last 3 Starts Result Win/Place
13:30 WANGARATTA 1 9 - CUPID'S BOW (BEST BET) D.MOOR X23 LATE ABANDONED
14:00 WANGARATTA 2 10 – MOLLY MAGIC J.FRY 2 LATE ABANDONED
14:10 TAMWORTH 1 5 – FRIENDLY VENTURE G.RYAN 7X2 WINNER $3.45 /$1.53
14:30 WANGARATTA 3 6 – OUZACRACKER B.MCDOUGALL 682 LATE ABANDONED
15:00 WANGARATTA 4 2 – FLIRTING WOLF J.ALLEN 432 LATE ABANDONED
15:05 BATHURST 3 2 – MATOWATAKPE M.BELL 223 WINNER $1.52 /$1.06
15:40 BATHURST 4 6 – MONT GENEP E.WEBSTER-HA X23 WINNER $2.98 /$1.47
15:15 MORPHETVILLE 6 1 – WHITE HEATH J.CHAU(A) 311
16:40 TAMWORTH 5 7 – DISSENTER A.GIBBONS 1
16:55 BATHURST 6 7 – DUCHESS OF WINDSOR G.BUCKLEY 512 WINNER $2.00 /$1.15
17:00 WANGARATTA 8 7 – TITAN I AM J.ALLEN 153 LATE ABANDONED

Time Venue Race Selection Jockey Last 3 Starts Result Win/Place
13:13 GORE (NZ) 5 6 – TIMES TIME K.ASSANO(A) 061
13:15 TAREE 1 6 – HARD LADY S.CLENTON(A) X23 WINNER $2.40 /$1.38
13:31 MORUYA 1 10 – SARZANA J.TAYLOR 412 WINNER $5.30 /$2.00
13:45 HORSHAM 2 7 – POPPY’S ORSE H.COFFEY 224 3RD /$1.89
13:55 PORT LINCOLN 2 1 – JUSTICA J.TOEROEK 115 3RD / $1.61
14:06 MORUYA 2 4 – RESOLVING TO WIN B.RYAN(A) 327 3RD /$2.72
14:45 SALE 4 5 – FIORITURA P.MALONEY 252
15:00 TAREE 4 7 – MO’S GLORY R.THOMPSON 222 WINNER $2.74 /$1.30
15:16 MORUYA 4 1 – WE’RE OFF J.PENZA 431 3RD /$1.00
15:25 TOWNSVILLE 3 1 – LADY YENDOR B.PENGELLY 141 WINNER $3.00 /$1.38
15:30 HORSHAM 5 9 – TOUCH OF PARADISE D.HOLLAND 317 3RD /$1.31
15:35 TAREE 5 1 – DISGRACEFUL S.CLENTON(A) 313 3RD /$1.54
15:40 PORT LINCOLN 5 3 – DANCE OF HEROES K.LAU(A) 522
15:47 DEVONPORT 5 3 – GEE GEES DARL S.SO(A) 734 2ND /$1.48
15:55 SALE 6 7 – MOUNT MADEIRA M.HARLEY 71
16:00 TOWNSVILLE 4 7 – HI ZERO B.PENGELLY 561
16:05 HORSHAM 6 4 – JENEFACTOR S.PAYNE 0X6 2ND /$4.00
16:15 PORT LINCOLN 6 4 – ABBI FEDE S.FAWKE 571 WINNER $2.64 /$1.36
16:22 DEVONPORT 6 2 – TOORAK AFFAIR D.GANDERTON 211 WINNER $4.30 /$1.84
16:35 TOWNSVILLE 5 3 – WAS IT WORTH IT R.WIGGINS 871 2ND /$1.64
16:53 BUNBURY 1 3 – ORASKY H.GRACE(A) 236
17:01 MORUYA 7 11 – HARD CORE J.TAYLOR 231
17:10 TOWNSVILLE 6 5 – NIC’S TIME B.THOMSON X12 WINNER $3.55 /$1.55
17:30 PORT LINCOLN 8 6 – STORM VOYAGER T.PANNELL 842
17:35 BUNBURY 2 5 - WE'VE GOT DREAMS K.YUILL 311 WINNER $2.88 /$1.67

Time Venue Race Selection Jockey Last 3 Starts Result Win/Place
11:05 TE RAPA (NZ) 2 6 – MONGOLIAN SUN L.INNES 732
11:20 AWAPUNI (NZ) 2 8 – OPALESCENCE S.COLLETT 2 WINNER $5.50 /$1.81
12:35 GAWLER 1 2 – LITTLE RICH BOY S.FAWKE 024 WINNER $2.94/ $1.66
12:55 FLEMINGTON 1 4 – DEFIBRILLATE B.EGAN 121 2ND /$1.87
13:15 RANDWICK 1 1 – HINCHBEAST H.BOWMAN 13 3RD /$1.94
13:23 EAGLE FARM 1 4 – LADY BANFF M.RODD 11 2ND /$1.90
13:24 TE RAPA (NZ) 6 3 – WESTERN CHOICE S.SPRATT 41
13:30 FLEMINGTON 2 3 – RULER BY CHOICE L.CURRIE 11
13:40 AWAPUNI 6 4 – CONCERT HALL R.ELLIOT 544 WINNER $5.50 /$2.24
13:50 RANDWICK 2 10 – TWENTYFOUR CARAT T.BERRY 192
14:02 MACKAY 1 6 – SCENT OF FEAR C.JOKIC 7X3 WINNER $2.72 /$1.52
14:05 FLEMINGTON 3 1 – ESPERANCE B.RAWILLER 226 2ND /$1.95
14:15 AWAPUNI (NZ) 7 1 – SHADOWS CAST L.ALLPRESS 152 3RD /$1.62
14:25 RANDWICK 3 11 – BADOOSH J.COLLETT 2X1
14:33 EAGLE FARM 3 1 – GUNTANTES R.FRADD 711 WINNER $1.59 /$1.23
14:50 AWAPUNI (NZ) 8 9 – ENRICHMENT O.BOSSON X41
15:31 GAWLER 6 5 – ENOUGH SWAGGER K.CROWTHER(A) 211 WINNER $2.86 /$1.43
15:36 COLAC 4 4 – SADENTE J.CARTWRIGHT X58
15:40 RANDWICK 5 5 – SMARTEDGE T.BERRY 1X3 2ND /$1.65
15:47 ASCOT 2 2 – ZEPHYR QUEEN C.AZZOPARDI(A) 660
15:52 EAGLE FARM 5 5 – CHAINS OF HONOUR M.ZAHRA 7X1 WINNER $2.16 /$1.29
16:00 FLEMINGTON 6 1 – CAN’T BE DONE T.STOCKDALE(A) X22 3RD /$1.53
16:23 BENALLA 2 10 – CHARVET C.RAWILLER(A) 223 3RD / $1.17
16:40 FLEMINGTON 7 5 – YULONG JANUARY J.MCNEIL 411 WINNER $1.87 /$1.17
16:44 NEWCASTLE 5 2 – OUTBACK DIVA T.SHERRY(A) X41 2ND / $1.21
16:56 COLAC 6 1 – HIGH HOPPER W.PRICE(A) 222
17:20 FLEMINGTON 8 2 – SURE KNEE M.POY(A) 813
17:36 COLAC 7 6 – TEEBO W.PRICE(A) 512 WINNER $5.10 /$2.20
17:47 ASCOT5 5 5 – THIS’LL TESTYA (B/BET) W.PIKE 11 LATE SCRATCHING
18:00 FLEMINGTON 9 7 – ZIZZIS B.EGAN 7X2