Time Venue Race Selection Jockey Last 3 Starts Result Win/Place
12:05 ASHWOOD (NZ) 3 6 – ENDURING LOVE WINNER $2.80 /$1.36
12:40 ASHWOOD (NZ) 4 9 – MANNIE’S POWER 2ND /$3.40
13:05 COLAC 1 5 – THE BROWZER 2ND /$1.14
13:15 WERRIBEE 1 9 – GLAMORIZE LATE SCRATCHING
13:49 ASHWOOD (NZ) 6 5 – UNPLACED WINNER $2.15 /$1.29
14:25 WERRIBEE 3 9 – CLIFFSINGER 3RD /$1.33
14:35 BORDERTOWN 3 6 – IKNOW WHERE YOULIV WINNER $1.42 /$1.10
15:00 WERRIBEE 4 2 – WOLFF BOSS
15:10 BORDERTOWN 4 4 – CLASSY JAYBEE LATE SCRATCHING
15:30 COLAC 5 5 – ALEXANDRA DREAMING
15:40 WERRIBEE 5 1 - CHESTERTON WINNER $5.10 /$1.91
16:10 COLAC 6 5 - ZIZZIS
16:40 ALBANY 2 1 - NURHACI 2ND /$1.38
16:50 COLAC 7 1 – STREET SHIEK 2ND /$1.67
17:10 BORDERTOWN 7 7 - KEYSOR WINNER $3.35 /$1.55
17:20 ALBANY 3 7 – HUSSTARR
17:30 COLAC 8 4 – CLIFFORD SNOWFLAKE
18:00 ALBANY 4 3 – MOOD GOODNESS 2ND /$1.29

Time Venue Race Selection Jockey Last 3 Starts Result Win/Place
12:30 FLEMINGTON 1 3 – OVER EXPOSURE L.CURRIE 548
12:41 MORPHETVILLE 1 1 - BRIBERY J.HOLDER 13 2ND /$1.43
12:46 BENDIGO 1 3 – ULTIMATE MAN H.COFFEY 5 2ND /$2.08
13:15 ELLERSLIE (NZ) 6 2 – DRAGON LEAP O.BOSSON 121 WINNER $1.76 /$1.18
13:40 FLEMINGTON 3 1 - MILDRED J.CHILDS 5X1 3RD /$2.48
13:56 BENDIGO 3 8 - MULRONEY D.STACKHOUSE 452
14:23 GOLD COAST 2 12 – CARIBBEAN KISSES L.KILNER(A) 327 WINNER $2.44 /$1.38
14:31 BENDIGO 4 9 – PARTY MAID D.STACKHOUSE 343 3RD /$1.51
14:50 FLEMINGTON 5 3 - ALLIGATOR BLOOD (BEST BET) R.MALONEY 111 WINNER $1.80 /$1.30
15:01 MORPHETVILLE 5 4 - SHAMINO G.LO(A) 111 WINNER $4.60 /$2.25
15:17 EAGLE FARM 4 1 – BETTER REFLECTION B.STEWART 2X1
15:25 FLEMINGTON 6 6 – TANIKO C.WILLIAMS 313 2ND /$2.14
15:57 ASCOT 1 1 – TRADE FAIR EXPRESS J.WHITING 333 2ND /$1.53
15:58 EAGLE FARM 5 7 - IMPASSE R.FRADD X21 2ND /$1.32
16:26 BENDIGO 7 6 – NEVER BACK DOWN D.STACKHOUSE 222
16:30 RANDWICK 8 8 - ALIZEE H.BOWMAN 4X2 WINNER $4.00 /$1.51
16:33 ROCKHAMPTON 4 3 – BLUE ODYSSEY A.SEWELL X54 2ND /$1.16
16:50 FLEMINGTON 8 9 – KATALIN C.WILLIAMS 11
16:52 ALICE SPRINGS 4 1 – ARROGANT MISS D.MORGAN(A) 11X WINNER $2.28 /$1.51
17:06 BENDIGO 8 2 – ONE PENNY RED D.YENDALL 562
17:10 RANDWICK 9 8 – CONNEMARA J.COLLETT 3X4
17:50 RANDWICK 10 2 - VEGADAZE J.VAN OVERMEIR(A) 5X6 WINNER $5.00 /$2.08
17:52 ROCKHAMPTON 6 5 – DAUNTING QUEEN E.SMITH(A) X51 2ND /$1.35

Time Venue Race Selection Jockey Last 3 Starts Result Win/Place
10:40 WANGANUI (NZ) 1 1 – TAKE A GAMBLE R.HANNAM 423
11:50 WANGANUI (NZ) 3 5 – LAXX BE NIMBLE C.JOHNSON 2 2ND /1.70
12:25 WANGANUI (NZ) 4 6 – MELODY ROXX (B/BET) L.ALLPRESS 3 2ND /$1.20
13:00 WANGANUI (NZ) 5 9 – COLYTON SKY C.JOHNSON 523
14:09 WANGANUI (NZ) 7 4 – GRAND PROSPECT D.BRADLEY 63
14:10 TAREE 2 7 – PLUCK AND LUCKY S.METCALF(A) 7X1 LATE ABANDONED
14:30 DONALD 3 1 - ARACHNATTACK M.JULIUS(A) 23
14:45 TAREE 3 4 – CAPTAIN SOLO B.LOOKER X22 LATE ABANDONED
15:25 TAREE 4 1 – DISCOMBE R.HUTCHINGS 521 LATE ABANDONED
16:40 TAREE 6 3 – TOGUCHI D.MCLELLAN 322 LATE ABANDONED