Time Venue Race Selection Jockey Last 3 Starts Result Win/Place
11:30 TRENTHAM (NZ) 2 1 - CURVE T.MOSELEY 3 2ND / $2.00
12:15 FLEMINGTON 1 5 - MALAHAT H.BOWMAN 421
12:30 RANDWICK 1 6 – SWEET SCANDAL J.FORD 115
12:50 FLEMINGTON 2 7 – GREYWORM D.DUNN X12 2ND / $1.20
13:06 EDENHOPE 1 5 – DOUREKN D.BATES 2
13:17 EAGLE FARM 1 2 – SIZZLING BABE L.TILLEY 143 WINNER $2.40 / $1.90
13:21 COROWA 1 1 – JESTER ANGEL B.MACDOUGALL (A) 115 WINNER $2.20 / $1.10
13:35 ELLERSLIE 6 3 – RIKKI TIKKI TAVI S.COLLETT 495 2ND / $2.40
13:49 DALBY 1 6 – DISTRICT K.YOSHIDA 7X4
14:15 ELLERSLIE (NZ) 7 1 – YOURDEEL O.BOSSON 231 WINNER $1.70 / $1.20
14:16 MORPHETVILLE 2 3 – ROSE TIARA Z.SPAIN (A) 1
14:21 EDENHOPE 3 6 – MADAM RUBY N.PUNCH (A) 290
14:25 RANDWICK 4 2 – TIME TO REIGN J.COLLETT X41
14:36 COROWA 3 2 – STRYKE A STAR R.BENSLEY 18X
14:48 GOLD COAST 3 5 – THE GREAT BOOMBINO A.FANCOURT 410
14:51 MORPHETVILLE 3 7 – CHARMIST J.HOLDER 232
15:02 DALBY 3 1 – SPIRIT’S CHOICE H.PHILLIPS (A) 811 WINNER $1.40 / $1.10
15:07 EAGLE FARM 4 12 – SHALWA J.LLOYD X14
15:19 NEWCASTLE 4 4 – GREAT DANGER A.GIBBONS 122
15:22 TOOWONG 3 8 - MESSIKA R.PEARSON (A)` 457 2ND / $1.80
15:26 MORPHETVILLE 4 2 – ROCKARRAL J.HOLDER 811 WINNER $1.80 / $1.20
15:39 ASCOT 1 10 – SLICED BREAD J.BROWN 166
16:00 FLEMINGTON 7 1 – ANGELIC RULER D.LANE 312 3RD / $1.40
16:10 ELLERSLIE (NZ) 10 10 – VEE CECE T.YANAGIDA (A) 166
16:24 ASCOT 2 1 – SAMIZDAT J.NOSKE 1X1 3RD / $1.10
17:02 DALBY 6 2 – PUBLISHING POWER B.APPO 134 WINNER $1.80 / $1.20
17:24 NEWCASTLE 7 2 – ARCHEDEMUS (B/BET) C.LEVER X11 WINNER $1.60 / $1.30
17:42 DALBY 7 1 – WINE BARREL N.KEAL (A) 117 3RD / $1.10
17:49 ALICE SPRINGS 4 1 – ALLSPICE W.KERFORD 119
18:05 NEWCASTLE 8 11 – THINK FREE A.GIBBONS 1X1 WINNER $2.30 / $1.30

Time Venue Race Selection Jockey Last 3 Starts Result Win/Place
11:37 OTAKI (NZ) 3 7 – SENOR MOSS T.THORTON 934
13:30 ARARAT 1 7 – HAVASHOUT D.YENDALL 23X 2ND / $1.80 BET365
13:35 SAPPHIRE COAST 2 6 – BANJA LUKA P.SCORSE (A) 234 WINNER $3.10 / $1.40
13:50 NEWCASTLE 1 2 – DUNBRODY POWER B.SHINN 243 2ND / $1.40
14:00 ARARAT 2 7 – ENTOURAGE (B/BEST) L.MEECH 336 WINNER $3.20 / $1.20
14:25 NEWCASTLE 2 5 – WATCHING T.BERRY 5X4 2ND / $2.10
15:00 ARARAT 4 7 – BLAME RODNEY D.BATES 237 3RD / $1.50
15:05 NEWCASTLE 3 6 – DIAMOND STAR HALO T.CLARK 1X5
15:12 IPSWICH 2 6 – LOLA’S DIAMOND G.COLLESS 241 ABANDONED ABANDONED
16:05 SAPPHIRE COAST 6 3 – EOKALIO B.OWEN (A) 351
16:30 ARARAT 7 2 – CURRA KID J.EATON (A) 113
16:40 SAPPHIRE COAST 7 6 – ACTION SHALE B.OWEN (A) 525
17:35 NEWCASTLE 7 4 – SAVATIANO B.SHINN 3X3 2ND / $1.40

Time Venue Race Selection Jockey Last 3 Starts Result Win/Place
13:50 PORT MACQUARIE 2 1 - ROTHMAN A.GIBBONS 342 WINNER $2.10 / $1.10
14:25 PORT MACQUARIE 3 2 – RAAY OF TIME A.GIBBONS 2X3
14:30 HAMILTON 3 7 – THE MALLEE MOB J.LORENSI 62X
14:45 ROCKHAMPTON 1 2 – THE STOCKBROKER L.TILLEY X42
15:00 HAMILTON 4 3 – MISS CAVENDISH D.BATES 243 2ND / $1.30
15:05 PORT MACQUARIE 4 6 – ITZ LILY A.GIBBONS 122 WINNER $1.60 / $1.10
15:25 ROCKHAMPTON 2 5 – MR ATTITUDE D.EVANS 311
15:30 HAMILTON 5 4 – SAMATAR L.WILLIAMS X52
15:40 PORT MACQUARIE 5 2 – QUICK NICK M.PAGENT X31
16:00 HAMILTON 6 3 – LINEN KING D.YENDALL 321 2ND / $1.80
16:05 ROCKHAMPTON 3 5 – GRACIE BELLE (B/BET) C.MCIVER X14 WINNER $2.80 / $1.50
16:20 PORT MACQUARIE 6 6 – HEREDERO A.GIBBONS 412
16:27 ALBANY 2 8 – ORASKY D.STAECK 232 3RD $1.40
16:40 ROCKHAMPTON 4 5 – UTHRED L.TILLEY 132
17:20 ROCKHAMPTON 5 7 – HOT CHOCOLATE E.SMITH (A) 90X
17:55 ROCKHAMPTON 6 8 – QUESTIONS ANSWERED R.WIGGINS 6X1