Time Venue Race Selection Jockey Last 3 Starts Result Win/Place
10:17 WATERLEA (NZ) 1 1 - BRUZO L.ALLPRESS 029 WINNER $1.50 / $1.15
11:57 WATERLEA (NZ) 4 4 – WHALE SONG K.CHOWDHOORY (A) X23
12:02 SUNSHINE COAST 2 4 – EMBATTLED L.TARRANT X46 WINNER $7.20 / $2.20
12:50 GOULBURN 1 2 – EMERALD EARTH T.WOLFGRAM X36 2ND / $1.60
13:05 TAMWORTH 2 4 – COS I’M GOOD B.LOOKER X22 2ND / $1.20
13:40 TAMWORTH 3 1 – GENTLE PERSUASION R.JONES (A) 447 WINNER $3.90 / $1.50
14:17 WATERLEA (NZ) 8 4 – CAMINO ROCOSO C.JOHNSON 060 WINNER $2.30 / $1.40
14:25 GEELONG 3 4 – DATASET C.DOUGLAS X32 2ND / $1.40
14:57 SUNSHINE COAST 7 5 – MORT DOYLE J.ORMAN 1 3RD / $1.30
15:10 SWAN HILL 4 2 – IT’S CHOUX TIME C.MACFARLANR (A) 648
15:25 TAMWORTH 6 2 - BURNING CROWN (BEST BET) G.RYAN 433 2ND / $1.10
15:30 GEELONG 5 5 – PRESSURE J.CHILDS X30
15:45 PINJARRA 3 1 – MEGAZONE J.MCNAUGHT (A) 333 WINNER $2.30 / $1.30
16:22 PINJARRA 4 4 – MAGIC EMPIRE C.PARNHAM 523 2ND / $1.40
16:30 GEELONG 7 6 – INDIGO LASS J.KAH 15 WINNER $3.20 / $1.50
16:53 SUNSHINE COAST 10 4 – EXACTAMENTE L.DITTMAN 211
17:00 GEELONG 8 6 – SHUT THE FRONTGATE C.DOUGLAS 634 WINNER $1.70 / $1.04

Time Venue Race Selection Jockey Last 3 Starts Result Win/Place
10:00 TE RAPA (NZ) 1 4 – SWEET TREAT R.ELLIOT (A) 221 3RD / $1.39
10:16 HASTINGS (NZ) 1 1 – HANK MOODY S.O'MALLEY (A) 784
10:33 TE RAPA (NZ) 2 1 – RAINBOW DASH K.MCKULLOCK 261 2ND / $1.20
11:08 TE RAPA (NZ) 3 8 – PINEAPPLE LUMP O.BOSSON 43 3RD / $1.30
11:31 HASTINGS (NZ) 3 10 – SHEER ELEGANCE H.ANDREW (A) 864 2ND / $2.80
11:43 TE RAPA (NZ) 4 2 - PINMEDOWN (BEST BET) C.LAMMAS 910 WINNER $2.10 / $1.40
12:00 EAGLE FARM 3 12 – SHOGUN SUN M.DU PLESSIS 692 2ND / $1.50
12:17 TE RAPA (NZ) 5 14 – RIP EM UP S.SPRATT 0X4
12:28 DALBY 1 5 – FOXLEIGH N.KEAL (A) 7X3 3RD / $1.10
12:51 MORPHETVILLE 1 4 – SHE SHAO FLY J.HOLDER 384
12:56 KYNETON 1 10 – YARRINUP FLYER J.HILL 242 2ND / $1.04
13:00 HAWKESBURY 3 6 – SHAIBANAT J.COLLETT 4
13:03 DALBY 2 7 – LASHONI A.FANCOURT 352 WINNER $1.60 / $1.04
13:35 HAWKESBURY 4 6 - MULTAJA J.MCDONALD 611 2ND / $1.40
13:52 HASTINGS (NZ) 7 8 – PINCANTO H.ANDREW (A) X23 2ND / $3.60
13:58 MACKAY 2 2 – CRISTOVAO M.HALEY 52X 2ND / $1.50
14:15 DALBY 4 6 – GODFATHER’S GIRL A.FANCOURT 718 WINNER $1.80 / $1.10
14:30 CAULFIELD 5 2 – COLUMBUS CIRCLE L.CURRIE 421
14:34 NEWCASTLE 5 7 – VAPORIZING K.LATHAM X5X 2ND / $1.70
14:38 MACKAY 3 2 – I’M ROSIE S.SHEARGOLD 644
14:53 DALBY 5 8 – UNO AMOR R.GOLTZ X17 2ND / $1.40
15:02 EAGLE FARM 8 1 – GEM SONG B.SHINN 154 WINNER $1.50 / $1.10
15:18 MACKAY 4 4 – TARTUFO BIANCO T.DOYLE (A) 49X
15:42 EAGLE FARM 9 1 – REDZEL K.MCKEVOY 286 2ND / $1.10
15:58 MACKAY 5 6 – EMILY’S SONG T.DOYLE (A) 553 2ND / $1.90
16:06 KYNETON 6 1 – RADICAL C.ROBERTSON 557 LATE SCRATCHING
17:20 MORPHETVILLE 8 1 - DECLARATIONOFHEART C.DOUGLAS 728 WINNER $2.00 / $1.40

Time Venue Race Selection Jockey Last 3 Starts Result Win/Place
10:07 WATERLEA (NZ) 1 1 – BRUZO L.ALLPRESS 029 WINNER $2.40 / $1.44
11:52 WATERLEA (NZ) 4 4 – HOMBRE R.HANNAM 042
12:15 PORT MACQUARIE 1 5 – REBECCA’S QUEST B.EL-ISSA 6X4 WINNER $3.20 / $1.60
13:02 WATERLEA (NZ) 6 1 - HOOFBEAT T.COMINAGH (A) 976 WINNER $6.00 / $2.20
13:10 CANBERRA 2 5 – BELLA DELUX B.OWEN (A) 274 2ND / $1.33
13:25 PORT MACQUARIE 3 3 – MARCELLINA A.GIBBONS 695 WINNER $2.20 / $1.30
13:30 WERRIBEE 1 6 – MALEVOLENT C.DOUGLAS 223 WINNER $1.90 / $1.30
13:50 CANBERRA 3 7 – MAXBUX B.WARD 021 3RD / $2.30
14:00 WERRIBEE 2 8 – WESTON SUPER MARE T.RYAN 233
14:12 ROCKHAMPTON 3 1 – NOT LIABLE R.WIGGINS 62 3RD / $1.50
14:48 ROCKHAMPTON 4 1 – FRUGAL E.SMITH (A) 3X1 2ND / $1.20
15:27 ROCKHAMPTON 5 5 – MISS DE MIRAGE A.SPINKS 6X1 3RD / $1.30
15:30 WERRIBEE 5 6 – BURNING THE CLOCK (B/B) J.KAH 4X2 WINNER $1.60 / $1.04
16:20 CANBERRA 7 4 - EXAGGERATE C.GRAVENER (A) 133